Zaprzyjaźnione kluby

Aktualności

Ambitna walka

• autor: nadnarwianka97, 2014-05-28 09:14

25 maja na stadionie Nadnarwianki odbył się mecz naszej drużyny z Legią Warszawa. Mimo ambitnej postawy nasi zawodnicy ulegli kolegom z Warszawy 1:2.

Nadnarwianka Pułtusk - Legia Warszawa

1:2 (1:0)

Skład: Alek Dobrosielski - Konrad Wiśniewski, Karol Czaplicki, Kamil Jagielski (35' Mateusz Kiela), Jakub Kozakiewicz - Marek Balcerzak (52' Władek Stelmach), Piotr Cywiński (35' Łukasz Leończuk), Tomasz Boligłowa (45' Piotr Cichocki), Patryk Zalewski, Krzysztof Królak - Artur Żmijewski

Bramki: Piotr Cywiński 6' (k.)

Legia; 42', 64'

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Nadnarwianki, ponieważ już w 6 minucie Artur Żmijewski został sfaulowany przez bramkarza gości w polu karnym. Do strzału podszedł Piotr Cywiński, który pewnym strzałem wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. To był cios dla zawodników Legii, którzy starali się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania, jednak dobrze grająca linia obrony oraz świetne interwencje Alka Dobrosielskiego skutecznie powstrzymywały zapędy gości. Nasi zawodnicy w pierwszej połowie grali bardzo mądrze, nie forsując tempa i starając się jak najdłużej utrzymywać przy piłce, co naprawdę świetnie im wychodziło. Taka gra pozwoliła utrzymać korzystny rezultat do końca pierwszej połowy.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Legii, która już dwie minuty po przerwie zdołała doprowadzić do wyrównania. Mimo strzelenia wyrównującej bramki goście nadal napierali i tylko swietna gra naszego bramkarza pozwalała utrzymywać remis. Niestety w końcu ataki Legionistów przyniosły skutek i w 64' po rzucie rożnym wyszli oni na prowadzenie. Zawodnicy Nadnarwianki nie poddawali się jednak, pod koniec spotkania wyszli wysoko do przeciwnika i przy odrobinie szczęścia mogli w ostatnich minutach doprowadzić do wyrównania. Szczęścia niestety zabrakło i 3 pkt. pojechały do Warszawy.

Mecz jak i gra naszych zawodników naprawdę mogły się podobać. oprócz ambicji nasi zawodnicy pokazali również że posiadają wysokie umiejętności piłkarskie i nawet taka drużyna jak Legia musi się bardzo postarać, aby wygrac w Pułtusku.